Aktuality

Školení létajících členů Aeroklubu se koná 9.3.2019 od 13 hod. na letišti

Proběhne školení bezpečnosti provozu a obsluhy pro výkon služby RADIO. 

 


VÝROČNÍ ČLENSKÁ SCHŮZE

Rada aeroklubu určila jako termín výroční členské schůze sobotu 9.3. 2019 od 9:00, která se bude konat v Měšťanském pivovaru v Ústí nad Orlicí


Zápis z rady

V sekci pro členy byl publikován zápis z rady konané12.12.2018


Vyúčtování za listopad

V sekci pro členy je dostupné vyúčtování za listopad.


Kamerový systém

Podařilo se zprovoznit kamerový systém. Ten je nastaven tak, že sleduje počasí v příletových směrech drah 14/32 a doplňuje kameru ČHMÚ, která je namířena na západ a jih. Doufáme, že kamerový systém tak přispěje k bezpečnosti letového provozu, kdy přílétávající piloti si budou moci online zobrazit počasí v příletových směrech. Dík patří členům paradoboru Jirkovi Holcovi a Láďovi Lukáškovi, kteří zástavbu realizovali, a dále Městu Ústí nad Orlicí za finační podporu projektu.


Rozpis služby Radio a hasiče

V sekci pro členy byl publikován rozpis služeb na 2. pololetí roku 2018.


L60 Brigadýr po prohlídce opět v provozu

Od loňského podzimu, kdy L60 dolétala hodiny do prohlídky, jsme zajišťovali opravu tak, aby byl letoun schopný na začátek sezony. Problémem se ukázala revize vrtule, která nakonec byla zajištěna v Polsku. Tím ale došlo k výraznému posunu termínu uvedení do provozu. Konečně všechny díly byly pohromadě a Gusta Kareš tak mohl uskutečnit finalní montáž a 31.5. 2018 opět L60 OK-MTK vzlétla. Hlavně parašutisté byli netrpěliví a hned odpoledne uskutečnili seskok do chceňských Pelin.

Konečně je tak možno zahájit vývcvik nových adeptů parašutistů - kdo máte zájem, tak bližší informace najdete na našich stránkách v sekci Parašutistická škola, termíny kurzů pak najdete na našem facebooku.

 


Aeroklub Ústí nad Orlicí má své vlastní facebookové stránky

Konečně se podařilo zprovoznit facebookové stránky, které najdete pod účtem Aeroklub Ústí nad Orlicí. Staňte se přáteli této stránky .

Členové aeroklubu najdou další informace na Nástěnce.


35. mistrovství světa v plachtění

WGC 2018Ve dnech 28.7. 2018 - 12.8. 2018 se v Hosíně (České Budějovice) uskuteční 35. mistrovství světa v plachtění ve třídách 18m, volné a 20m. Je to poprvé, co Česká republika získala možnost pořádat světový šampionát FAI v bezmotorovém létání. Počítá se s účástí přes 100 kluzáků a pilotů z celého světa.

Pořádání mistrovství je spojeno i s oslavami 100. výročí založení českého letectva. Proto součástí zahájení celé soutěže bude letecký den, který připomene tuto událost. Bližší informace získáte na stránce soutěže www.wgc2018.cz .


 


Zpracováno systémem WEBEasy od firmy TH SOFT. Vytištěno ze stránek www.lkuo.cz 18. 3. 2019, 22:27