Jen pro členy   

 

Dnes je: 24.červenec 2024
12 : 03 : 38
Dnes má svátek Kristýna
 

 
 
Město Ústí nad Orlicí
sponzor aeroklubu
 

Celkem: 267293
Měsíc: 2380
Týden: 630
Dnes: 70
Online: 2
 


Para škola Tisk článku  

 

Parašutistická škola

Na této stránce se vám formou otázek a odpovědí pokusíme vysvětlit všechny náležitosti, které jsou spojené s výcvikem pro seskok padákem. Samozřejmě že nemusíme odpovědět na vše, co vás bude zajímat. V tom případě použijte mailovou adresu nebo telefonní kontakt, který je uveden na konci stránky a neostýchejte se zeptat na cokoliv, co vás bude dalšího zajímat o para výcviku. Ale můžete využít těchto kontaktů, abyste se zeptali na cokoliv, co vás zajímá o životě aeroklubu.

 

 1. Od kolika let se mohu přihlásit do výcviku?
  Podmínkou je dosažení 15 let věku. Samozřejmostí je dobrý zdravotní stav potvrzený vyšetřením u leteckého lékaře. U osob mladších 15 let se požaduje písemný souhlas obou rodičů nebo zákonných zástupců. Podpisy musí být ověřené, buď u státní orgánu - např. Městského úřadu nebo ho může ověřit vedoucí parašutistické školy. Horní hranice věku není omezena a záleží jen na zdravotním stavu.

   

 2. JaK probíhá výcvik?
  Seskoky základního výcviku jsou pořádány formou tří až čtyřdenních soustředění. Termíny kurzů nejsou přesně určeny. Pořádají se podle zájmu cvičenců. Začíná se teoretickou částí, kde se naučíte teorii řízení padáku a to, jak bude seskok prakticky vypadat. Po teoretické přípravě následuje praktická příprava na trenažérech. Poté už následuje seskok z letadla.

   

 3. Z jakého letadla se seskoky provádějí?
  Seskoky se provádějí z letounu L-60 Brigadýr, který je určen pro 3 parašutisty. Během seskoků v základním výcviku jste doprovázeni až do seskoku zkušeným instruktorem, který vám pomůže správně vyskočit. Pro snadný výskok je letoun vybaven širokou stupačkou, která vám umožní snadný výskok.

   

 4. Z jaké výšky se seskoky provádějí?
  Seskoky se provádějí z výšky 1000 - 1200m nad terénem.

   

 5. Kolik seskoků je v ceně kurzu?
  V ceně kurzu je 1 seskok.

   

 6. Dají se dokoupit další seskoky?
  Samozřejmě je jen vaší věcí, kolik seskoků podniknete. Každý další seskok je prováděn za stejných podmínek - tedy s doprovodem zkušeného instruktora. 

   

 7. Kolik je tedy základní cena kurzu?
  Cena kurzu se mění v závislosti na ceně paliva a ostatních vstupech. Informace o aktuálních cenách získáte od vedoucího školy pan Lukáška - kontakt viz. níže.  V ceně kurzu není zahrnuta lékařská prohlídka.

   

 8. Na jakých typech padáku se seskok provádí?
  Jde o padáky typu křídlo -jejich výrobní značka je MARS 330. V sadě padáku je i přilba se zabudovaným přijímačem a sluchátky. Těmi vám dává instruktor ze země pokyny vysílačkou, aby vám pomohl při správném řízení padáku při sestupu a dopadu na zem. Protože se jedná o padák typu křídlo, při správném řízení při přiblížení k zemskému povrchu jde spíše o přistání než dopad. Právě padáky typu křídlo takové přistání umožňují.

   

 9. Zajišťujete i tandemové seskoky?
  V současné době tandemové seskoky, tedy seskoky kdy skákající je připoután k tělu parašutisty, který provádí seskok a následně manipulaci s padákem až do přistání, v našem aeroklubu neprovádíme.

   

 10. A mohu pokračovat po skončení základních seskoků v parašutismu?
  To je zcela samozřejmé. Musíte se však stát členem Aeroklubu Ústí nad Orlicí či jiného parašutistického klubu. Vyžití záleží jenom na vás. Můžete skákat jen tak pro radost, nebo se věnovat některé z parašutistických disciplín jako je například individuální či skupinová akrobacie, přistání na přesnost, freefly, či freestyle. Více informací o výcviku najdete na této webové stránce. Je však nutné počítat s tím, že si budete muset pořídit parašutistické vybavení samozřejmě včetně padáku - cena takového kompletu je 80 - 100 000,- Kč. Starší vybavení se dá pořídit za cenu 40 - 70 000,- Kč. Aerokub Ústí nad Orlicí zajišťuje zapůjčování sportovních padáků pro začínající sportovce. Cena za zapůjčení sportovního padáku na jeden seskok činí 250,- Kč.

   

Pokusili jsme se v několika otázkách a odpovědích ukázat problematiku seskoků padákem. Pokud vás možnosti výcviku zaujaly a chtěli byste se zeptat na další podrobnosti o výcviku, pak se neostýchejte kontaktovat mailem vedoucího parašutistické školy Láďu Lukáška. Rád vám vaše dotazy zodpoví. Během jarních a letních měsíců je možná návštěva letiště o víkendu, kde se seznámíte s leteckým a parašutistickým provozem přímo v centru dění.

 

© www.lkuo.cz a TH SOFT 2024 Všechna práva vyhrazena.  
created by Jiří Trojan 03/2011