Jen pro členy   

 

Dnes je: 17.červen 2024
10 : 18 : 05
Dnes má svátek Adolf
 

 
 
Město Ústí nad Orlicí
sponzor aeroklubu
 

Celkem: 263664
Měsíc: 3153
Týden: 798
Dnes: 52
Online: 1
 


Aktuality Tisk článku  

 

 

V sobotu 21.10. 2023 od 10 hodin pořádáme soutěž na přesnost přistání. Budeme létat s Blaníkem, vy však můžete soutěžit na jakémkoliv létajícím stroji! Srdečně zveme všechny kamarády z okolních aeroklubů!

Akci podporuje město Ústí nad Orlicí. 

 

 

 

 

 

Pozvánka na VČS dne 15.4.2023 v 9 hod na letišti.

soubory/POZVANKA VCS 2023.doc

 ====================================================================================

Dne 18.ledna 2023 zemřel dlouholetý člen našeho aeroklubu pan Karel Faltus.

Plachtař, technik aeroklubu, modelář a jeden z konstruktérů UL letounu Lambada. 

Rozloučení proběhne ve středu 25.ledna 2023 ve 13 hodin v kostele sv. Mikuláše v Dolních Libchavách.

Parte.pdf

=================================================================================

V sobotu 24. 9. 2022 od 10 hodin pořádáme soutěž na přesnost přistání. Budeme létat s Blaníkem, vy však můžete soutěžit na jakémkoliv létajícím stroji! Odpoledne bude k dispozici pivko a klobásy. Srdečně zveme všechny kamarády z okolních aeroklubů!

Akci podporuje město Ústí nad Orlicí. 

 

Soutěž v přesnosti přistání 18.9.2021

V sobotou 18.9.2021 se na našem letišti konala, za podpory města Ústí nad Orlicí, soutěž v přesnosti přistání. Navzdory nepříznivému počasí se zúčastnil slušný počet pilotů. Přiletěli i kolegové ze sousedních letišť. Večer, po vyhlášení vítězů soutěže, jsme poděkovali našemu již bývalému předsedovi za jeho skvělou, dlouholetou činnost pro náš aeroklub.
On the 18th of September, we organized a precision landing competition, with the support of the city Ústí nad Orlicí. Despite bad weather, many pilots took part. Even few pilots from neighbour airports arrived. In the evening, after the announcement of winners, we thanked the former chairman for his many years of work for our aeroclub.

 

 


 

 


 

Vážení, dne 23.5.2021 zemřel ve věku 63 roků člen Aeroklubu Gustav Kareš.


 

 

Pokud máte zájem o výcvik bezmotorového létaní pište

na email martinxe@seznam.cz nebo volejte 604 121 844

 

 

 


 

Vážení, dne 18.1.2021 zemřel ve věku 67 roků bývalý člen Aeroklubu Petr Rybka. Začínal v Aeroklubu jako plachtař, následně přešel do para odboru. 


 

 

13.3.2020

Rada AK rozhodla o zrušení členské schůze plánované na 21.3.2020. Důvodem je Nařízení vlády a vyhlášení Nouzového stavu. 

Stejně tak se ruší i školení létajících členů, které mělo proběhnout odpoledne 21.3.2020.

Náhradní termín konání členské schůze a školení bude upřesněn.

Za Radu AK 

Petr Sloupenský 


 

Aeroklub Ústí nad Orlicí  - důležité informace pro veřejnost

 Aeroklub Ústí nad Orlicí z.s. je provozovatelem veřejného letiště v Ústí nad Orlicí. 

Letiště je dle zákona  č. 49/1997 Sb. vymezená plocha na zemi nebo na vodě (včetně budov, zařízení a vybavení), určená  pro přílety, odlety a pozemní pohyby letadel.

Veřejné letiště slouží k příletům a odletům motorových letounů, letadel a vrtulníků Letecké záchranné služby, ultralehkých letounů, kluzáků a dopadu parašutistů. Jakýkoli nekoordinovaný pohyb vozidel, osob, psů atd. je na letištní ploše zakázán!

Pohybem na ploše se vystavujete smrtelnému nebezpečí případnému střetu s letounem nebo parašutistou.

Velmi nebezpečné pro letecký provoz je i umožnění volného pobíhání psů a jejich vyhrabávání letištního povrchu. Případné najetí letounu do vyhrabaného otvoru může způsobit zranění osob a značné škody na letadlové technice.

Nebezpečná jsou i v trávě snadno přehlédnutelná ocelová lana sloužící pro navijákové starty kluzáků. 

Bohužel se stále opakují případy příčného přecházení letiště směrem na Strážný,  parkování vozidel za značkou zákazu zastavení na sestupové ose letounů, projíždění po ploše na čtyřkolce a podobně.

 

Upozorňujeme, že letiště je kvůli bezpečnosti vybavené kamerovým systémem se záznamem a porušení zákazu vstupu na letištní plochu lze prokázat. Nehazardujte prosím se svým životem ani s životy svých dětí.

Pokud chcete letiště navštívit, budete srdečně vítáni. Zaparkujte v prostoru u provozní budovy a řiďte se pokyny členů Aeroklubu. 

Děkujeme.

 

Vedení Aeroklubu Ústí nad Orlicí

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Školení létajících členů Aeroklubu se koná 9.3.2019 od 13 hod. na letišti

Proběhne školení bezpečnosti provozu a obsluhy pro výkon služby RADIO. 

 


VÝROČNÍ ČLENSKÁ SCHŮZE

Rada aeroklubu určila jako termín výroční členské schůze sobotu 9.3. 2019 od 9:00, která se bude konat v Měšťanském pivovaru v Ústí nad Orlicí


Zápis z rady

V sekci pro členy byl publikován zápis z rady konané12.12.2018


Vyúčtování za listopad

V sekci pro členy je dostupné vyúčtování za listopad.


Kamerový systém

Podařilo se zprovoznit kamerový systém. Ten je nastaven tak, že sleduje počasí v příletových směrech drah 14/32 a doplňuje kameru ČHMÚ, která je namířena na západ a jih. Doufáme, že kamerový systém tak přispěje k bezpečnosti letového provozu, kdy přílétávající piloti si budou moci online zobrazit počasí v příletových směrech. Dík patří členům paradoboru Jirkovi Holcovi a Láďovi Lukáškovi, kteří zástavbu realizovali, a dále Městu Ústí nad Orlicí za finační podporu projektu.


Rozpis služby Radio a hasiče

V sekci pro členy byl publikován rozpis služeb na 2. pololetí roku 2018.


L60 Brigadýr po prohlídce opět v provozu

Od loňského podzimu, kdy L60 dolétala hodiny do prohlídky, jsme zajišťovali opravu tak, aby byl letoun schopný na začátek sezony. Problémem se ukázala revize vrtule, která nakonec byla zajištěna v Polsku. Tím ale došlo k výraznému posunu termínu uvedení do provozu. Konečně všechny díly byly pohromadě a Gusta Kareš tak mohl uskutečnit finalní montáž a 31.5. 2018 opět L60 OK-MTK vzlétla. Hlavně parašutisté byli netrpěliví a hned odpoledne uskutečnili seskok do chceňských Pelin.

Konečně je tak možno zahájit vývcvik nových adeptů parašutistů - kdo máte zájem, tak bližší informace najdete na našich stránkách v sekci Parašutistická škola, termíny kurzů pak najdete na našem facebooku.

 


Aeroklub Ústí nad Orlicí má své vlastní facebookové stránky

Konečně se podařilo zprovoznit facebookové stránky, které najdete pod účtem Aeroklub Ústí nad Orlicí. Staňte se přáteli této stránky .

Členové aeroklubu najdou další informace na Nástěnce.

 


35. mistrovství světa v plachtění

WGC 2018Ve dnech 28.7. 2018 - 12.8. 2018 se v Hosíně (České Budějovice) uskuteční 35. mistrovství světa v plachtění ve třídách 18m, volné a 20m. Je to poprvé, co Česká republika získala možnost pořádat světový šampionát FAI v bezmotorovém létání. Počítá se s účástí přes 100 kluzáků a pilotů z celého světa.

Pořádání mistrovství je spojeno i s oslavami 100. výročí založení českého letectva. Proto součástí zahájení celé soutěže bude letecký den, který připomene tuto událost. Bližší informace získáte na stránce soutěže www.wgc2018.cz .


 

© www.lkuo.cz a TH SOFT 2024 Všechna práva vyhrazena.  
created by Jiří Trojan 03/2011